Kredi Kartı ile Vodafone Pttcell Fatura Borcu Ödeme

Vodafone Kontör İsteme

18.10.2018
281
Vodafone Kontör İsteme
Reklam

GSM operatörlerinin ülkemizdeki parlayan yıldızı Vodafone, faturasız hat kullanıcıları için en avantajlı seçenekleri gözler önüne seriyor. Hattındaki TL bakiyesi biten ve o an TL yükleme imkanı olmayan kullanıcılar için de Vodafone tarafından çeşitli avantajlar oluşturulmuş durumda. Peki, hattındaki TL bakiyesi biten kullanıcılar, diğer kullanıcılardan nasıl TL isteme işlemi gerçekleştiriyor?

Turkcell ve Avea gibi diğer GSM operatörlerinin aksine Vodafone abonelerine TL isteme seçeneği malesef sunmuyor. Bunun yerine diğer Vodafone kullanıcıları size direkt olarak TL gönderebiliyor. Peki, bu işlem nasıl gerçekleşiyor?

Vodafone kullanıcıları diğer abonelerden çağrı almak için *149# seçeneğini kullanabilir. *149#(arada boşluk bırakmadan sizi aramasını istediğiniz numarayı bu araya yazarak)#’yi tuşlayıp arama butonuna bastıktan sonra bu kişinin telefonuna sizden arama beklediğine dair bir mesaj gidecektir. Bu sayede hattınıza TL olmadan da diğer aboneler ile iletişim kurabilirsiniz.

Peki, diğer aboneler size nasıl TL gönderimi yapacak?

TL gönderimi yapacak hat eğer faturalı ise 7037, eğer diğer hat faturalı ise 7038 çağrı merkezi ile iletişime geçmesi gerekiyor. Ancak bu çağrı merkezi aracılığı ile yapılacak TL gönderiminin de bir limiti bulunuyor.

TL transferi yapacak olan hattın içerisinde en az 6TL bulunması gerekmektedir. Hattın içinde daha az bir TL bulunuyor ise TL gönderim işlemi başarısız sonuçlanmaktadır.

Gönderim limiti olarak Vodafone tarafından belirtilen minimum tutar 1 TL, maksimum tutar ise 100 TL’dir. Aboneler bu tutarlar arasındaki değerler dışında farklı bir değerde TL gönderimi yapamamaktadır.

Bununla birlikte aboneliğini açtırdıktan sonra 3 ay geçmemiş aboneler TL gönderimi yapamamaktadır.

Vodafone TL transfer işleminin kullanım ücreti ise 0,40 TL’dir.

TL transferi yapacak kişiler bunun yani sıra Vodafone Self Servis uygulaması ile de istedikleri gibi TL transferi yapabilirler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site İçeriğini kopyalamak yasaktır. | Vodafone Fatura Ödeme | İletişim