Kredi Kartı ile Vodafone Pttcell Fatura Borcu Ödeme

Vodafone Fatura Cezası

16.10.2018
448
Vodafone Fatura Cezası
Reklam

Müşterilerini hiçbir konuda yalnız bırakmayan Vodafone, fatura cezaları ve fatura ödeme konusunda da müşterilerine oldukça yapıcı şekilde yaklaşıyor. Bu sayede Vodafone faturalı hat müşterileri gecikmiş borçları için en düşük faiz oranlarını ödüyor ve günü geçmiş borçlarından kolayca kurtuluyor. Peki, Vodafone fatura cezası nasıl hesaplanır ve nasıl ödenir?

Vodafone faturalı hat kullanıcıları için fatura ödeme alanında firma tarafından birçok kolaylık sağlanmaktadır. Vodafone faturalı hat aboneleri fatura ödemek için Vodafone Yanımda uygulaması aracılığı ile kolayca fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Bununla birlikte 7017 fatura ödeme merkezi, 542 ya da 0542 542 00 00 numaralı müşteri hizmetleri aracılığı ile de fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tatil ya da özel nedenler dolayı fatura geciktiren müşteriler ise birtakım cezaları ödemek durumunda kalıyor. Bu cezalar ile karşı karşıya kalmamak için Vodafone faturalı hattınız için otomatik ödeme talimatı verebilir ve fatura takip etme derdinden kurtulabilirsiniz.

Fatura ödemelerini yapmayı unutan müşteriler için Vodafone fatura cezası hesaplama işlemini gösteriyoruz. Bu sayede ödeme günü geçen faturalar için ne kadar ödeme yapacağınızı kolayca hesaplayabilirsiniz.

Vodafone fatura cezası şu şekilde hesaplanmaktadır. Örneğin fatura ödemesini geçirdiğimiz fatura tutarı 100 TL ve ödeme gününden de 10 gün geciktirmiş olalım. Bu durumda faturaya yansıyacak ceza miktarı 100x(0,04÷30)x10 olacaktır. Yani 100 TL’lik bir faturayı 10 gün geç ödersek ödememiz gereken ceza miktarı 1,9 TL olacaktır. Yine aynı şekilde 100 TL’lik bir faturayı 1 ay ödemez isek ödenecek tutara fazladan 5,7 TL ceza yansıyacaktır. Ödenecek bu tutar tabi ki fatura bedeli ve gün sayısına göre değişmektedir.

Vodafone tarife değiştirme bedeli

Her GSM operatörü sözleşmeli yapılan tariflerde cayma bedeli olarak sonradan yapılan tarife değişikliklerinde aboneden belli bir ücret almaktadır. Bu ücret genellikle 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir. Ancak Vodafone tarafından abonelere karşı yapılan iyileştirme çalışmaları gereği alınan karar ile Vodafone faturalı hat kullanıcıları yaptıkları tarife değişikliği işlemlerine herhangi bir ceza ödenmemektedir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site İçeriğini kopyalamak yasaktır. | Vodafone Fatura Ödeme | İletişim