Kredi Kartı ile Vodafone Pttcell Fatura Borcu Ödeme

İnternet Kullanımınız Üst Sınıramı Ulaştı?

20.10.2018
201
İnternet Kullanımınız Üst Sınıramı Ulaştı?
Reklam

İnternet kullanımının artması ile birlikte internet sağlayıcı şirketlerin kota ve fatura uygulamaları da değişiyor. İnternet kullanımınızın üst sınıra ulaşması durumunda internet sağlayıcınızdan internet kullanımınız üst sınıra ulaştı şeklinde bir mesaj alıyorsunuz. Peki, bu ne anlama geliyor? Bu mesaj paketinizin bittiğini ve ek ücretlendirmeye tabi tutulacağınızı söylüyor.
İnternet paketinizin belirli bir sınırı bulunmaktadır. Bu sınırı aştığınızda paketinize ek ücret ödemek durumunda kalırsınız. Fatura üst sınır bilgisi almak sizin için faydalı bir şeydir. Bu bilgiyi almak için internet paketinizle ilgili sms almayı talep etmelisiniz. İnternet kullanım durumunuzu bu bilgilendirme sayesinde öğrenebilirsiniz.
İnternet faturası

Üst Sınıra Ulaştığında Ne Yapmak Gerekir?
İnternet kullanım durumunuz üst sınıra ulaştıysa ve sms aldıysanız öncelikle mobil veri sekmenizi kapatmanız gerekmektedir. Kapatmadığınız takdirde bundan sonraki internet kullanımlarınız paketiniz haricinde ücretlendirilir. İnternet limitinizi bilgilendirme mesajı ile sürekli öğrenirseniz internet üst sınırı aşma sorunu yaşamazsanız.
İnternet faturası üst sınıra ulaşmışsa internet kullanımınızı sonlandırmalısınız. Çünkü bundan sonraki internet kullanımınız daha fazla ücretlendirmeye tabi olacaktır. Paketinizin ücretinden çok daha fazla ücret ödememek için internet kullanımınızı kontrol etmelisiniz. İnternet kullanım sınırınızı doldurmuşsanız internet kullanmamalısınız. Paketinize dahil olan internet kullanım kotanızı aştığınızda daha fazla ücret ödeyeceksiniz demektir. Daha fazla ücret ödememek için internet kullanım sınırınızda durmalısınız.
İnternet Faturası neden Yüksek Gelir?
İnternet faturanız eğer yüksek geliyorsa internet kullanım kotanızı aşıyorsunuz demektir. Paketinize dahil olan internet kullanım kotanızı ve kullanım durumunuzu müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Sms alma yolu ile internet üs sınırınızı aşmadan kullanmanız mümkün olacaktır. İnternet faturasının yüksek gelmesi paket harici kullanım ücretlerinden kaynaklanmaktadır. Paket harici kullanımlar daha fazla ücretlendirilir. Mobil internet kullanımında önemli olan paket harici internet kullanmamaktadır. Paket harici internet kullanmamak için paketiniz bittiğinde mobil verinizi kapatmalısınız.
İnternet faturanızın yüksek gelmemesi için internet kullanmadığınız zamanlarda mobil veriyi kapatmalısınız. Operatörden mesaj alma yolu ile internet paketinizin durumunu takip ederek fazla ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. Her operatörün paket dışı internet kullanım ücretleri farklı olsa da normal paket ücretinden yüksektir. Bu nedenle takip etmeli ve paket dışı internet kullanımınızı engellemelisiniz. İnternet faturanızın yüksek gelmemesi için internet kullanımınızı kontrol etmelisiniz. Kullandığınız paketin durumunu sms yolu ile öğrenebilirsiniz. Farklı operatörlerin farklı internet paketi uygulamaları bulunmaktadır. Paketiniz bittiğinde size haber veren seçenekleri kullanmalısınız.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site İçeriğini kopyalamak yasaktır. | Vodafone Fatura Ödeme | İletişim