Kredi Kartı ile Vodafone Pttcell Fatura Borcu Ödeme

Faturalımı Faturasızmı Hangisi Daha Avantajlı

20.10.2018
261
Faturalımı Faturasızmı Hangisi Daha Avantajlı
Reklam

Faturalı ve Faturasız Hat Tercih Edenlerin Sayısı Yükseliyor Mu Hangisi Daha Hızlı Yükselmekte?
Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan telefon kullanımında, faturalı ve faturasız hat kullanımı değişen koşullara bağlı olarak farklı tercih durumları yaratıyor. Farklı operatörlerin hatlarını kullanan aboneler kampanyaların artması ve çeşitli nedenlerden faturalı hat kullanımına yöneliyor. Faturalı hat tercih edenlerin sayısı yükselirken faturalı hat kullanıcılarının oranı % 42,3’den %46.6 ya yükselmiş durumda.
Bilgi Ve İletişim Teknolojileri Kurumunun açıkladığı verilere göre Türkiye’de ön ödemeli hat kullananların sayısı %54.4 olarak belirlenmiş. Faturalı hat kullananların sayısı ise giderek artıyor. Avrupa’da ise faturasız hat kullanımı %39 oranında seyrediyor. Türkiye’de faturasız hat kullanımı hala çok yaygın ancak faturalı hat kullanımı giderek yükseliyor.
Faturalı Hatlarda En Çok Abone Hangi Operatörde?
Cep telefonu kullanıcıların en çok kullandığı operatör % 47.1 oranı ile Turkcell. Vodafone ise % 28 oranında abone sayısına sahip. Avea kullanıcıları ise %24. 8 paya sahip. Faturalı hatlarda ise Avea % 49.8 ile en baştaki operatör. Turkcell kullanıcılarının faturalı hatlı aboneleri %46.7. Vodafone’da ise % 44.1 faturalı hat kullanıcısı bulunuyor. Faturalı hatlarda en çok abone sayısı Avea’da bulunuyor.
Abone sayısını son yıllarda en çok arttıran şirket ise Vodefone . Mobil aboneliklerde bireysel kullanıcı %90.1 kurumsal kullanıcı sayısı ise % 9.9 olarak belirtiliyor.
En Uygun Fiyatlı Faturalı Tarifeler
Faturalı tariflerde operatörlerin rekabet halinde olması uygun fiyatlara faturalı hat bulmayı kolaylaştırıyor. Kampanyalar ile kullanıcılara çeşitli faturalı tarife seçenekleri sunuluyor. Bu tarifelerde konuşma, mesaj ve internet bulunuyor. Bunun yanında bazı kampanyalarda telefon, tablet gibi ürünleri taksitle alma şansı bulunuyor.
Faturalı tarifler her geçen gün daha uygun fiyatlara sunuluyor. Faturalı tarife paket içerikleri değişirken fiyatlar da paket içeriğine göre belirleniyor. İnternet kullanımının artması ile birlikte paket içeriklerinde internet kotası önemli hale geldi. Faturalı tarifelerde 1 GB, 2GB, 3 GB, 4 GB gibi internet kotaları bulunuyor. Sınırsız internet, sınırsız konuşma ve mesajlaşmanın olduğu paketlerde bulunuyor.
Faturalı tarife Seçerken Nelere Dikkat Etmek gerekir?
Faturalı tarife seçerken kullanım önceliklerinize dikkat etmelisiniz. En çok konuşma mı internet mi mesajlaşma mı hangisini daha çok kullanıyorsanız ona göre seçim yapmalısınız. Faturalı tarifeleriniz bittiğinde kullandığınız internet, konuşma ve mesajlaşma daha fazla fiyatla ücretlendirilmektedir. Bu nedenle faturalı tarifelerinizi kota dolduğunda haber veren tarifelerden seçmeniz yararınıza olacaktır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site İçeriğini kopyalamak yasaktır. | Vodafone Fatura Ödeme | İletişim